davines
produkty

První ucelená řada, která neobsahuje sulfáty a parabeny. Sulfáty jsou látky, které způsobují podráždění očí, vyrážky, alergické reakce a přesušování kůže, zatímco parabeny mohou vyvolávat kožní alergické reakce. Smyslem NaturalTech bylo vytvořit intenzivní terapeutické ošetření, které upravuje a působí proti častým potížím vlasů a pokožky hlavy. Zkombinovali jsme poznatky z aromaterapie a biotechnologie, abychom optimalizovali účinky přírodních, aktivních ingrediencí. Výsledkem je kompletní řada s takovým složením, které zmírňuje nerovnováhu stresované pokožky hlavy vytvořením optimálního prostředí.“

Název NaturalTech byl vybrán, aby vyjádřil pozornost Davines směrem k přírodě a životnímu prostředí s vědomím, že technologie, pokud je správně aplikována, může vyjádřit přírodní charakteristiku v jejím nejlepším smyslu s plným respektem k životnímu prostředí.

Při vytváření složení jednotlivých výrobků je tato synergie mezi přírodou a technologií uplatněna především ve výběru prvotních surovin, které budou použity v laboratořích Davines.

Davines je první kosmetická firma na světě, která ve svých produktech používá fytoceutika z ekologického zemědělství.

Fytoceutika jsou jedlé aktivní biologické sloučeniny, přítomné výhradně v rostlinách, které chrání lidské tělo. Mají antioxidační, protizánětlivé účinky a působí proti volným radikálům. Jsou klíčovým prvkem, který rostliny nasazují ke své vlastní ochraně před chorobami, škůdci, slunečním zářením a oxidací.Kromě toho, že chrání rostliny, mohou chránit také naše zdraví – nedostatek fytoceutik ve stravě může být příčinou poškození buněk, předčasného stárnutí a některých chorob.

Vědci teprve začali objevovat tajemství, která rostliny ukrývají ve svých listech: v podstatě každé ovoce, každá zelenina a každá cereálie je bohatá na fytoceutika. Dosud bylo rozpoznáno 30 000 různých druhů a všechny jsou zdraví prospěšné.

V řadě Naturaltech jsou fytoceutika z borůvek (Calming), artyčoku (Detoxifying), kofeinu (Energising), hroznů (Nourishing), smetanky lékařské (Purifying) a třapatky nachové – Echinacei (Well-being) a citronů (Rebalancing).

Obaly interpretují koncept jedinečnosti. Design a jantarová barva obalů evokují farmaceutickou a bylinnou inspiraci této linie a podtrhují vědecké výzkumy, které jsou základnou Naturaltech.

Naturaltech balení používají materiály s nízkým dopadem na životní prostředí a poskytující ochranu před slunečním zářením. Naturaltech krabičky jsou z recyklovaného FSC (lesní certifikace), samosmontovatelného papíru, bez inkoustu a lepidla, aby byla garantována snadná odbouratelnost (recyklace).

Grafický vzhled je přidanou hodnotou – výběr ručních maleb na etiketách je inspirován konceptem a funkcí každé jednotlivé řady.

Draci v čínských tradicích znamenají energii (Energising)
Hory prezentují čistotu vzduchu (Purifying)
Váhy znamenají rovnováhu (Rebalancing)
Strom Banyan (Fíkovník indický) pro budhisty značí meditaci a klid (Calming)
Obilí je tradičním symbolem výživy (Nourishing)
Létající město vyjadřuje absenci znečištěného ovzduší (Detoxifying)
Ptáček značí dobrý život a blahobyt. Stane-li se něco negativního, opeřenec zemře (Well-being)

Specifická ošetření Naturaltech se starají o psychickou a fyzickou pohodu zákazníka a tím mu umožňují znovuzískat rovnováhu důležitou pro jeho ozdravení. Naturaltech je systém produktů, kde tři elementy – Příroda, Člověk a Technologie splynou do jedinečné harmonie, pohody a efektivity.